Praca dietetyka – sprawdź czy to dla Ciebie!

Poprosiliśmy kilku absolwentów o najlepsze wskazówki dotyczące tego, jak zdecydować, czy kariera w zakresie dietetyki jest odpowiednia dla naszych czytelników, a jeśli tak, to jak przygotować się do tego, by była możliwie jak najbardziej satysfakcjonująca. Wszyscy absolwenci zgadzają się, że jest to ekscytujący ruch – a dzisiaj w Polsce jest naprawdę czas na to, by zacząć pracę w sektorze dietetyki.

Udaj się do dietetyka.

To może wydawać się oczywistą sugestią, ale niektórzy studenci nigdy nie byli u dietetyka, zanim zaczęli studia. A można naprawdę się zaskoczyć! Wielu kandydatów odkrywa po takiej wizycie, że dietetyka to łatwy i opłacalny sposób na to, aby zobaczyć, jak to jest pracować z klientami. Widząc dietetyka w praktycznym wydaniu można otworzyć oczy na to, jak może wyglądać rozwój tej kariery.

Czytaj, czytaj, jeszcze raz – czytaj!

Dobry dietetyk kielce z powołania zaczyna badać temat, czytając wszystko, co może dostać w tej branży w swoje ręce. Ma w sobie wewnątrz ogromne, dogłębne pragnienie aby nieść ludziom pomoc, by byli dzięki odpowiedniemu odżywianiu tak zdrowi, jak to tylko możliwe, więc zaczyna się dużo czytać o wpływie jedzenia na zdrowie i samopoczucie. Jeśli w trakcie takich lektur uświadomisz sobie, że musisz się tego nauczyć, aby zdobyć wiedzę, – chyba już najwyższy czas postawić na taką  karierę.

Spróbuj tego, czego się uczysz.

Od tworzenia przepisów kulinarnych po wprowadzanie dużych zmian w nawykach żywieniowych, wprowadzanie teorii w praktykę pomaga odnosić się do innych i ich wyborów zdrowotnych. Musisz być otwarty na próbowanie różnych rzeczy. Pragnąc być dietetykiem należy próbować wielu różnych diet, dopóki nie znajdzie się taka, która będzie zgodne z nauką, ale nie nazbyt dla ciebie restrykcyjna.  Potem, już jako wykwalifikowany dietetyk możesz podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. T bezpieczna przestrzeń do nauki o odżywianiu i o sobie oraz o tym, co chcesz robić.

Pracuj lub zgłaszaj się na ochotnika do pracy w branży.

Możesz na przykład pracować w sklepie ze zdrową żywnością podczas studiów – zanim faktycznie będziesz dietetykiem. Absolwenci gorąco polecają takie rozwiązanie. Każdego dnia możesz sprawdzić, czego się uczysz na lekcji.  Musisz zostać zwolennikiem bądź zwolenniczką wcześniejszego zdobywania doświadczenia. Udziel wolontariatu lub udziel trochę darmowych konsultacji jeszcze przed ukończeniem studiów. Porozmawiaj ze swoimi wykładowcami – wielu z nich pracuje również w branży i często wiedzą o możliwościach pracy.

Rozwijaj swoje zainteresowania.

Np możesz zacząć tworzyć surowe desery jako swoje hobby, a kto wie – być może ten zakres dietetyki stanie się później Twoim biznesem pełnoetatowym. Dostosuj pracę w dietetyce własnie do tego, w czym jesteś dobry. Wkrótce przekonasz się, jak możesz tego użyć, by pomóc innym.

Znajdź swoją niszę i zawsze staraj się mieć otwarty umysł. Daj sobie czas na wypróbowanie nowych możliwości. Nie wszyscy pracują w klinice. Jest wiele innych dostępnych zawodów dla osób, które ukończyły dietetykę. Wystarczy być ambitnym i zmotywowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com