5 ważnych rzeczy, o których nie może zapomnieć konsultant ślubny.

Praca konsultanta ślubnego wydaje się lekka i przyjemna. W końcu, jaki to problem zorganizować ślub? Rzeczywistość bywa jednak trochę inna, bo na barkach konsultanta spoczywa ogromna odpowiedzialność. O czym dokładnie musi pamiętać? Lista jest dosyć długa, my poniżej prezentujemy Wam 5 najważniejszych rzeczy.

Scenariusz dnia ślubu

Naszą top 5 otwiera stworzenie scenariusza dnia ślubu. To dzięki niemu w tym ważnym dniu dla Pary Młodej panuje porządek i ład. Co powinno się znaleźć w takim scenariuszu? Dosłownie wszystko – zaczynając od planu czesania i wykonywania makijażu Panny Młodej, po godziny wyjazdu, rozpisanie przebiegu uroczystości i wesela z godzinami posiłków, na charakterystycznych punktach wieczoru kończąc (pierwszy taniec, podziękowanie dla rodziców, oczepiny, tort itp.) Scenariusz dnia ślubu bardzo ułatwia pracę nie tylko konsultantowi, ale także innym podwykonawcom i pozwala dopilnować, by wszystko przebiegło zgodnie z harmonogramem.

Sala weselna w pobliskiej odległości od kościoła

Na konsultancie ślubnym zwykle spoczywa obowiązek zaproponowania miejsc, w którym można by było zorganizować przyjęcie weselne. Prezentując swoje propozycje Młodej Parze, konsultant powinien mieć na uwadze, że sala weselna powinna się znajdować w blisko kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Przykładowo organizując wesele Zakopane warto wziąć pod uwagę, a w szczególności Gold Hotel, który znajduje się blisko Kaplicy w Jaszczurówce – uznawanej za najlepsze miejsce do złożenia przysięgi małżeńskiej w Tatrach.

Dobór podwykonawców i zawarcie kluczowych umów

Mając już wybrane miejsce na ślub, konsultant powinien zająć doborem reszty podwykonawców, w tym między innymi florystki, która zajmie się bukietem Panny Młodej i wszelkimi kwiatowymi dekoracjami, po zespół weselny lub DJ, fotografa, czy kamerzystę. Następnie powinien dopilnować, by na czas zawarte były wszystkie umowy, by nikt inny w międzyczasie nie zarezerwował wybranego terminu.

Sprawdzenie nagłośnienie i przygotowania sali

Konsultant ślubny nie może zapomnieć także o dokładnym sprawdzeniu sali. Przede wszystkim musi upewnić się, że sala ma odpowiednie nagłośnienie, bo jak wiadomo, wszelkiego typu mankamenty nie tylko mogą zepsuć odbiór muzyki, ale również pozostać na filmie z wesela. Poza tym to właśnie na konsultancie spoczywa skontrolowanie wystroju sali, dopilnowanie by stoły zostały ustawione zgodnie z oczekiwaniami klientów i by znalazły się na odpowiednie dekoracje. Sala zawsze musi być przygotowana idealnie, bo tylko wtedy gwarantuje zadowolenie gości i Młodej Pary. W razie ewentualnych nieścisłości od razu interweniuje i zwraca uwagę, aby wszystko było gotowe na przyjazd uczestników wesela.

Skomponowanie menu weselnego zgodnie z oczekiwaniami Pary Młodej

W dniu ślubu to Para Młoda jest najważniejsze i konsultant, układając menu, powinien kierować się ich upodobaniami. Nie powinien na własną rękę decydować, co w danym dniu znajdzie się na stołach. Oczywiście bazując na swoim doświadczeniu, może zasugerować przykładowe menu, ale jeśli nie zyska aprobaty ze strony swoich klientów, powinien je jak najszybciej zmodyfikować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com