5 ważnych elementów, bez których podróż służbowa się nie uda

W wielu branżach podróże służbowe są nieodłącznym elementem codziennej pracy. Warto więc zorganizować je sobie tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i by można było spokojnie podróżować bez zastanawiania się nad tym, czy będziemy mieli gdzie spać lub czy dojazd będzie odpowiedni. Oczywiście, to wszystko wymaga przygotowania z wyprzedzeniem, a nie organizowania wszystkiego na ostatnią chwilę.

1. Dobry środek transportu

Aby wygodnie i bezpiecznie podróżować, pracownicy powinni mieć zapewnione wygodne środki transportu. Pracodawca nie może bowiem wymagać, by jego podwładni w podróże służbowe jeździli własnymi środkami transportu. Najczęściej na firmowe wyjazdy pracownicy maja d dyspozycji firmowe auta, które są wygodne, w pełni sprawne i efektowne wizualnie. Czasem na dalsze dystanse jeżdżą też komunikacją publiczną, najczęściej pociągami. Warto jednak zadbać o wygodny środek lokomocji, gdyż długa podróż w kiepskich warunkach raczej nie nastraja pozytywne i nie dodaje energii do pracy.

2. Sprawdzona baza noclegowa

Aby podróż służbowa była udana, trzeba również zadbać o dobre miejsca noclegowe. Jeśli jeździmy regularnie w te same miejsca, na pewno mamy sprawdzone hotele czy pensjonaty, w których spaliśmy już nieraz. Jednak jeśli wybieramy się w zupełnie nowe okolice, warto jeszcze przed wyjazdem poświęcić nieco czasu na znalezienie dobrego i renomowanego hotelu. Szukanie miejsc noclegowych dopiero na miejscu, po przyjeździe, może okazać się kiepskim pomysłem.

3. Odpowiednie jedzenie

Podróż służbowa wymaga dobrej oprawy także pod względem wyżywienia. Bez względu na to, czy jesteśmy nad morzem, czy w górach, warto żywić się przede wszystkim w sprawdzonych miejscach. W Zakopanem dobrym pomysłem może być chociażby pizza Krupówki, gdzie można smacznie i stosunkowo niedrogo zjeść, a przy tym spędzić czas w bardzo przyjaznej i miłej dla gości atmosferze.

4. Miejsce na spotkanie z klientem

Podróże służbowe najczęściej wiążą się ze spotkaniami z klientami czy kontrahentami. Warto pamiętać, by takie spotkania organizować w sprawdzonych i renomowanych miejscach, co w dużym stopniu może przełożyć się na powodzenie rozmów biznesowych. W górach sprawdzonym miejscem na rozmowy o biznesie i nie tylko jest restauracja w Hotelu Kasprowy Wierch, która cieszy się sporym zainteresowaniem o każdej porze roku.

5. Czas na chwilę relaksu

Podróż służbowa wiąże się oczywiście z wykonywaniem różnych obowiązków zawodowych, warto jednak znaleźć odrobinę czasu także na relaks czy choćby króciutkie zwiedzanie miejsca, w którym jesteśmy. Czasem pracodawca wysyła swoich pracowników w naprawdę atrakcyjnie turystycznie miejsca. Wtedy po rozmowach biznesowych i wykonaniu wszystkich obowiązków zawodowych warto trochę pozwiedzać, wybrać się na spacer czy skorzystać z lokalnych atrakcji. Dzięki temu z o wiele większą energią wstaniemy następnego dnia i zabierzemy się do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com