5 sposobów na znalezienie i utrzymanie klienta

Coraz trudniej dziś o znalezienie klientów – codziennie powstają nowe firmy, które prześcigają się w pomysłach na zdobycie rynku zbytu dla swoich towarów i usług. Jak być najlepszym? Jak przyciągnąć, i zatrzymać przy sobie, klienta? Jak powinna wyglądać profesjonalna reklama usług i produktów? Oto pięć skutecznych pomysłów, dzięki którym zostawisz swoją konkurencję daleko w tyle.

Stwórz swoją stronę WWW

Obecnie najskuteczniejszym sposobem na pozyskanie klientów jest stała obecność w sieci. To właśnie serfując w Internecie spotykamy się z największą ilością wizytówek firm oferujących swoje produkty i usługi. Warto więc wykorzystać tę przestrzeń maksymalnie. Stwórz więc własną stronę internetową, która będzie doskonale reprezentowała Twój biznes. Zadbaj o to, by była profesjonalnie stworzona, przejrzysta i intuicyjna. Opatrzona pięknymi fotografiami oraz zachęcająca barwnymi opisami oferowanych przez Ciebie produktów lub usług. Poprzez stronę WWW możesz nawiązać bliższą więź z potencjalnymi klientami, sprawić by polubili Cię – to z pewnością skutecznie utrzyma ich właśnie przy Tobie. Nie zapomnij o tym, że Twoja strona powinna znajdować się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania – znaczna część klientów przegląda tylko pierwszą stronę wyników. Warto więc nawiązać współpracę z profesjonalną firmą, która zadba o to, by Twoja strona była zawsze doskonale widoczna.

Załóż i prowadź bloga

Blog to potężna broń w walce o klienta. Paradoksalnie, dzielenie się doświadczeniem i wiedzą branżową, może Ci się opłacić. Blogerzy podkreślają, że taki sposób postępowania podnosi zaufanie wobec firmy, a także pozwala nawiązać nić porozumienia i sympatii pomiędzy Tobą a Twoimi klientami. Prowadź więc bloga, na którym podzielisz się ciekawostkami, spostrzeżeniami, odpowiadaj na pytania jego użytkowników.

Stwórz własny film reklamowy

Nic tak efektywnie nie przykuje uwagi potencjalnych klientów, jak filmy reklamowe. Większość z nich to wzrokowcy – jeśli zobaczą interesujący film prezentujący Twoje usługi lub towary, z pewnością zdecydują się na skorzystanie właśnie z Twojej oferty. Niepowtarzalne i oryginalne filmy reklamowe zawsze tworzone są z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań każdego z klientów, potrafią wyeksponować największe walory oferty, skutecznie skłaniając do zakupu. Produkcja filmów reklamowych to pierwszy z etapów kampanii promocyjnej firmy. Kolejnym jest umieszczenie ich w miejscach, w których będą najlepiej widoczne dla potencjalnych klientów, a więc na stronie internetowej, na portalach społecznościowych, bilbordach a nawet w telewizji. Własny film reklamowy to sposób niezawodny, jeśli więc pragniesz znaleźć jak najwięcej klientów, nawiąż współpracę z profesjonalną firmą oferującą w tym zakresie kompleksowe usługi.

Promocje, rabaty, gratisy

Zawsze warto wprowadzać rabaty na swoje produkty lub usługi – klienci uwielbiają mieć poczucie, że kupili coś taniej niż inni, że zostali potraktowani w sposób wyjątkowy. Skuteczność przecen i rabatów została zaobserwowana i udowodniona wiele lat temu, i do dziś nic się w tej kwestii nie zmieniło. Co istotne, na takim układzie zyskuje zarówno Twoja firma, jak i sam klient.

Podobnie rzecz ma się z gratisami – drobne podarunki ofiarowane klientowi przy okazji dokonania przez niego zakupu Twoich towarów lub usług stanowić będą dla budżetu Twojej firmy niewielkie obciążenie. Ale obdarowany klient utwierdzi się w przekonaniu, że dbasz o niego i jego zadowolenie.

Wyjdź w teren

Choć akcje promocyjne w mediach społecznościowych i filmy są niezwykle skuteczne, to jednak wymagają pewnego uzupełnienia. Z potencjalnymi klientami należy się po prostu czasem spotkać. W Internecie zawsze jesteś nieco nierealny, anonimowy. Poszukaj więc w swojej okolicy spotkań networkingowych czy targów branżowych. Spotkaj się z ludźmi, porozmawiaj z nimi, uściśnij im dłoń i zdobądź ich sympatię. Znacznie łatwiej jest skorzystać z usług osoby, którą poznało się osobiście. Nie zapomnij jednak zabrać na spotkanie materiałów promocyjnych: wizytówek, folderów i oczywiście laptopa, na którym wyświetlisz swój film promocyjny.

Wszystkie te propozycje to bardzo skuteczne wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii, dzięki którym pozyskasz nowych klientów dla swojej firmy i utrzymasz ich przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com