5 pomysłów na zdalne eventy firmowe

W obecnych czasach większość wydarzeń została przeniesiona do Internetu. Choć na kilka miesięcy lockdown zostaje wycofany, to wciąż trzeba być przygotowanym na jego powrót. Podobnie stało się z eventami firmowymi, które w znacznej części odbywają się online, nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy, ale także przez wzgląd na bezpieczeństwo pracowników. Zorganizowanie takiego wydarzenia w Internecie wcale nie musi oznaczać nudnego przesiadywania przed ekranem komputera. Jak więc przygotować zajmujący i intrygujący event firmowy online?

Jak zorganizować event firmowy online?

Samodzielna organizacja internetowego eventu firmowego może być dość problematyczna i czasochłonna. Można znacząco to zadanie uprościć, powierzając przygotowanie wydarzenia sprawdzonej agencji eventowej. W tych czasach wiele marek proponuje interesujące spotkania online, które pozwalają na integrację pracowników, przeprowadzenie warsztatów lub szkolenia, a nawet rozegranie pasjonującej gry internetowej. Odpowiednia firma przygotuje całe wydarzenie nawet dla kilkuset osób. Warto sprawdzić propozycje różnych agencji i zdecydować się na eventy firmowe online, które mogą być tak samo świetne, jak spotkania stacjonarne.

Ciekawe pomysły na eventy firmowe online

W różnych agencjach eventowych można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na integrację pracowników i przyjemne spędzenie czasu. Każda firma proponuje nieco inne wydarzenia, dlatego warto nieco poszukać intrygujących opcji. Wśród wielu fascynujących pomysłów agencji trzeba wyróżnić pięć bardzo wyjątkowych, które z pewnością na długo zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom danego eventu firmowego online.

  1. Współpraca w Escape Roomie Online

Escape Room to popularna gra, w którą jeszcze przed lockdownem chętnie grały setki osób. Jej ogromną zaletą jest to, że można ją zorganizować także online. Wspólne rozwiązywanie zagadek, czy łamanie szyfrów uczy pracowników współpracy i zespołowego rozwiązywania problemów, a zwycięstwo z pewnością ich do siebie zbliży i pozwoli lepiej zrozumieć siebie nawzajem. To świetny pomysł na integrację małych zespołów lub poszczególnych działów w firmie.

  1. Akademia Improwizacji w Internecie

Improwizacja i elastyczność to jedne z ważniejszych umiejętności wśród współczesnych pracowników. Kreatywni i otwarci ludzie są potrzebni w wielu różnych branżach. Tego typu wydarzenie to fantastyczny sposób na zbudowanie pierwszych relacji w firmie – nic nie łączy ludzi tak, jak wspólna zabawa! Warsztaty improwizacji pozwalają udoskonalić refleks, kreatywne myślenie, a także nauczyć adaptacji do szybko zmieniających się okoliczności. Niektóre firmy oferują także improwizację w wersji kabaretowej.

  1. LipDub Online

To świetny sposób na integrację dla fanów muzyki, filmu i dobrej zabawy. Zadanie pracowników polega na przygotowaniu teledysku do wybranej wcześniej piosenki. Agencja eventowa przygotuje scenariusz i podsunie kilka wskazówek, jak zorganizować pracę nad klipem w formie online. Na sam koniec pracownicy otrzymają zmontowaną wersję swojej pracy. To zajęcia, które pozwalają nabrać dystansu do siebie, rozwinąć kreatywność, a także pozostawiają po sobie wyjątkową pamiątkę na długie lata.

  1. Eko Liga

Wśród eventów firmowych online warto wyróżnić te, które obok dobrej zabawy przemycają wartościowe treści. Właśnie takie są wydarzenia związane z ekologią. Ekologiczna Grywalizacja polega na wykonywaniu zadań związanych z tematyką ochrony przyrody. Gra nie ma ograniczeń liczby osób, więc może ją rozegrać cała firma. Sercem rozgrywki jest internetowa platforma, jednak zadania są wykonywane w świecie realnym. To świetny event, który pozwala zachować balans między wydarzeniem online a przebywaniem w świecie realnym.

  1. Warsztaty kulinarne online

To kolejny przykład eventu firmowego online, który dostarcza praktycznej i przydatnej wiedzy. Podczas wydarzenia pracownicy będą mieli okazję poznać tajniki gotowania danej kuchni. Niezbędne produkty są dostarczane przez agencję eventową do każdego pracownika. Szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym i jest prowadzone przez kucharza, który w każdej chwili może odpowiedzieć na pytania uczestników. Wspólne gotowanie zbliża do siebie ludzi, dlatego warto zainteresować się tego typu eventem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com