5 najważniejszych języków w świecie biznesu

Bycie wielojęzycznym otwiera biznesmena na cały szereg klientów. Oto najważniejsze języki biznesu dzisiaj, jakie warto mieć w swoim arsenale przedsiębiorcy. Zaledwie kilka lat temu potrzebowało się tylko jednego, dodatkowego języka do prowadzenia biznesu: angielskiego. Ale człowiek, o człowieku, czas się zmienia. Świat staje się płaski, a nowe ekonomiczne mocarstwa otwierają liczne biznesowe możliwości i grzechem byłoby z tego nie skorzystać.

Nawet przy gwałtownym wzroście technologii sieci Web i coraz większych umiejętnościach tłumaczenia pisanego tekstu tak naprawdę nadal pozostajesz w niekorzystnej sytuacji, jeśli nie znasz innego języka biznesowego. Mówienie w języku ojczystym klientów pozwala zrozumieć odniesienia techniczne, akronimy, wnioski, gry słowne, żarty, slangi i wiele innych rzeczach, które nie są przekazywane przez pisane słowo, stąd nauka języka poprzez http://www.wyjazdy-jezykowe.com/ może się okazać naprawdę dobrym pomysłem. Prawdopodobnie potrzeba jeszcze dziesięcioleci lub dłużej zanim będziemy mogli korzystać z technologii wystarczającej do zrozumienia języka na poziomie ludzkim. Więc na razie musisz sobie radzić sam.

Oto kilka najważniejszych języków dla przedsiębiorcy lub specjalisty biznesowego:

1. Hiszpański.

Na całym świecie jest 425 milionów osób mówiących po hiszpańsku. Dla osób mówiących po angielsku, hiszpański jest uważany za “łatwy język” do nauki. Ponieważ tak wiele osób mówi po hiszpańsku, prawdopodobnie działając w globalnym biznesie będziesz często pracować z kimś, kto też posługuje się tym językiem.

2. Portugalski.

Brazylia staje się powoli jednym z najważniejszych supermocarstw – nie tylko w obu Amerykach, ale i na całym świecie, zatem język portugalski jest językiem, który należy poznać. Brazylia stała się niezależną od paliw, co oznacza zmniejszenie jej znaczącej zależności. W konsekwencji więcej firm pozostanie w tym kraju. Jeśli chcesz z tego skorzystać, lepiej zapoznaj się z tym językiem.

3. Rosyjski.

Stolica Rosji, Moskwa, ma największą liczbę mieszkańców w porównaniu do jakiegokolwiek innego miasta na świecie. Rosja jest bogata w gaz ziemny, olej, węgiel, metale szlachetne i wiele wysoce wykształconych, inteligentnych ludzi. Język rosyjski oparty jest na alfabecie rosyjskim, co znacznie utrudnia rodzimym biznesmenom porozumiewać się po angielsku. Stanowi to zaletę, ponieważ im mniej osób mówiących po rosyjsku oznacza, że jeśli się go nauczysz to tym więcej firm będzie cię potrzebować i będziesz mieć szansę dotrzeć na ten rynek.

4. Chiński (mandaryński).

Dominacja Chin w gospodarce światowej sprawia, że jest to oczywiste źródło możliwości biznesowych od dziesięcioleci. W obliczu dwóch podstawowych wariantów chińskich, mandaryńskich i kantońskich, opanowanie obu języków jest korzystne. Ale mandaryński jest oficjalnym językiem Chin. Ponoć jest to najważniejszy język na świecie dla biznesu, oprócz języka angielskiego. Ponad 1 miliard ludzi mówi po mandaryńsku.

5. Język angielski.

Angielski pozostaje językiem numer jeden dla biznesu. Nawet, jeśli go znasz nie pozwól, aby to sprawiło, iż uważasz że opanowałeś wszystkie dialekty językowe. Badaj kraj i regiony, w których prowadzisz interesy i opanuj unikalne sposoby mówienia po angielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com