5 najlepszych pomysłów na prezent dla pracownika

Dobry pracodawca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że największą siłą jego firmy są ludzie. Dlatego też dba nie tylko o to, by byli doskonale wynagradzani, ale również gratyfikuje ich w inny sposób. Prezenty dla pracowników to dobra opcja poza finansowego wynagradzania. Przedstawiamy 5 pomysłów na prezenty, które na pewno przypadną do gustu.

1. Skok ze spadochronem

Skoki ze spadochronem dostarczają mnóstwa wrażeń i adrenaliny. Nic więc dziwnego, że są coraz bardziej popularne i praktycznie w każdym większym mieście można znaleźć firmy, które oferują takie atrakcje. Niepowtarzalny skok ze spadochronem w Krakowie to świetny pomysł na prezent dla pracownika z jakiejś wyjątkowej okazji. Nie są to tanie atrakcje, dlatego też pracodawcy nie są raczej w stanie podarować takiego prezentu każdemu. Ale z okazji awansu czy zakończenia jakiegoś ważnego projektu taki podarunek z pewnością będzie mile widziany.

2. Bilety na koncerty i inne wydarzenia

Pracodawca może też podarować swoim pracownikom bilety na koncerty, do teatru czy do kina. To dobre rozwiązanie, gdyż z perspektywy finansów całej firmy nie są to drogie rozwiązania, można więc kupować bilety nawet dla całej załogi. Pracownicy z pewnością ucieszą się, że będą mieli okazję wybrać się na ciekawe wydarzenie i nie musieć za nie płacić. W każdym mieście tego rodzaju imprez jest tak dużo, że pracodawcy raczej nie powinni mieć problemu ze znalezieniem biletów na ciekawe wydarzenia.

3. Sprzęt elektroniczny

Wśród prezentów dla pracowników bardzo popularne są również sprzęty elektroniczne, takie jak telefony, laptopy czy dobre aparaty fotograficzne. Takie podarunki również sprawdzają się na szczególne okazje, gdy trzeba podkreślić zasługi jakiegoś pracownika czy też nagrodzić go za szczególnie intensywną pracę. Trzeba jednak pamiętać, by prezent był czymś innym niż laptop lub telefon, który pracodawca dostarcza pracownikowi do codziennej pracy.

4. Wycieczki w ciekawe miejsca

Jako prezenty dla pracowników świetnie sprawdzają się różnego rodzaju imprezy integracyjne czy wycieczki w atrakcyjne turystycznie miejsca. Dla pracowników to dobra okazja, aby oderwać się od biurowej codzienności, odpocząć i zrelaksować się w świetnych warunkach. Wyjazdy mogą być rożne – zarówno krótkie krajowe wypady, jak i dłuższe zagraniczne wyjazdy. Wszystko zależy od tego, jakie możliwości finansowe ma dana firma i na co może sobie w tej kwestii pozwolić.

5. Nagrody pieniężne

Jeśli pracodawca nie ma pomysłu na prezent dla pracownika, a nie chce inwestować w coś, jeśli nie ma pewności, czy dany prezent na pewno spodoba się osobie obdarowanej, może podarować pracownikowi po prostu pieniądze w ramach nagrody specjalnej za szczególnie intensywną pracę czy inne wyjątkowe zasługi. Nagrody pieniężne to dobre rozwiązanie, dzięki któremu pracownicy sami mogą zdecydować, na co wydać takie pieniądze. Konkretna kwota zależy oczywiście od możliwości finansowych pracodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com