5 najczęstszych kryjówek pluskiew

Bardzo często pluskwy znajdziemy w okolicach łóżka. Wskazuje to nawet ich angielska nazwa czyli bed bug. Większość z nas myśli, że jeśli przejrzy dokładnie materac bądź kanapę i nie znajdzie pluskiew, po prostu ich nie ma. Te małe szkodniki niestety często kryją się także w wielu nietypowych miejscach, o czym poniżej. Największe migracje pluskiew obserwujemy w sezonie letnim.

Jeśli odkryjesz pluskwy w swoim domu, pamiętaj, że samodzielne pozbycie się ich jest bardzo trudne, a czasami niemożliwe. Zamów specjalistów z zakresu dezynsekcji do swojego domu, by pozbyć się inwazji szkodników.

Oto kilka nietypowych kryjówek dla pluskiew:

Damskie torebki i portmonetki

Pluskwy są często niespodziewanym towarzyszem zakupów, ponieważ chowają się w szwach i kieszeniach torebek. Kiedy torebki są umieszczone na ziemi lub najbliższej mebli, pluskwy mają doskonałą okazję do zaanektowania przedmiotu.

Pluszaki

Dzieci uwielbiają zabierać ze sobą swoich ulubionych pluszowych przyjaciół. To naraża je na ryzyko kontaktu z pluskwami, dla których ich futro może być idealnym domem. Mycie i suszenie pluszowych  zwierząt w gorącej wodzie.

W żarówkach fluorescencyjnych

Chociaż pluskwy są znane jako wampiry, które kochają ciemność, można je znaleźć w żarówkach fluorescencyjnych. Kryjówki pluskiew wzdłuż obszarów elektrycznych dają szkodnikom dużo miejsca do przeciskania się. Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas sprawdzania pluskiew wokół elektryczności.

Skorzystaj z usług Ogólnopolskiego Centrum DDD. Oprócz odpluskwiania i dezynsekcji, specjaliści zajmują się także dezynfekcją, deratyzacją, sprzątaniem po zgonach czy sprzątaniem po pożarach.

Autobusy szkolne

Uczniowie mogą mieć nieproszonych kolegów z klasy podczas dojazdów do i ze szkoły. Pluskwy znajdują się w tapicerce siedzeń autobusu szkolnego i mogą wskakiwać na plecaki i ubrania uczniów. Sprawdzanie odkurzania plecaków oraz pranie i suszenie ubrań w gorących cyklach może zapewnić, że te szkodniki nie wrócą do domu ze szkoły.

Samoloty

Nawet pluskwy mogą wzbić się w przestworza. Pluskwy można znaleźć zakopując się w siedzeniach, dywanach i otworach wentylacyjnych w samolotach. Dlatego niezwykle ważne jest, aby podróżni podjęli środki ostrożności, takie jak odkurzanie walizki po podróży. Jeśli podejrzewasz, że te autostopowe szkodniki mogły zaatakować jeden z tych niezwykłych przedmiotów lub miejsc, skontaktuj się z licencjonowanym specjalistą od szkodników w odpowiednim czasie. Pluskwy nie są szkodnikami dla majsterkowiczów i należy je pozostawić profesjonalistom.

 

Polecamy:
Zakup luksusowego apartamentu. Czy to dobra inwestycja?
Gdzie można zaopatrzyć się w dobrą i niedrogą odzież?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com