5 firm z Trójmiasta, które warto znać!

Urokliwe Trójmiasto to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc – słynny Neptun, sopockie molo czy charakterystyczne żurawie już na stałe wpisały się w panoramę tej aglomeracji. Na jej terenie, oprócz atrakcji dla podróżnych i punktów, które warto odwiedzić, spore znaczenie ma również gospodarka. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie działa wiele firm odnoszących liczne sukcesy nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej.

1. Gdański biznes odzieżowy – LPP

Ta polska firma rodzinna, mogącą pochwalić się pięcioma markami w swoim portfolio (Reserved, Mohito, Cropp, Sinsay, House), ma siedzibę w Gdańsku. Obecnie swoją działalność rozwinęła już na obszarze 23 rynków, odnosząc tym samym sukces nie tylko w kraju nad Wisłą, ale również poza jego granicami – m.in. w Niemczech czy Rosji. Od 2001 do 2018 roku producentowi odzieży przyznano szereg wyróżnień, w tym nagrodę miesięcznika „Forbes” oraz nagrodę „Pulsu Biznesu”. Główną wartością w https://www.lppsa.com/kariera/oferty-pracy jest odpowiedzialność za zatrudnione w firmie osoby oraz przyszłe pokolenia. Warto też podkreślić, że tworzone projekty odpowiadają najnowszym trendom, ale coraz większą wagę przywiązuje się w gdańskim biznesie do ekologii. Przyjazne środowisku rozwiązania są wprowadzane chociażby w salonach (np. w Reserved umieszczono specjalne pojemniki, do których można wrzucić niepotrzebną już odzież i dać jej drugie życie) czy w kolekcjach ubrań – wybrane linie powstają z ekologicznych materiałów i w poszanowaniu zasobów naturalnych.

2. Kosmetyki pielęgnacyjne z Gdańska – Ziaja

Początki gdańskiej firmy kosmetycznej sięgają 1989 roku. Jej założyciele – Aleksandra i Zenon Ziaja – sprzedawali najpierw swoje wyroby znajomym farmaceutom i właścicielom aptek. W krótkim czasie znakiem rozpoznawczym marki stał się kultowy krem oliwkowy naturalnego pochodzenia, obecny na rynku kosmetycznym do dziś. Rodzinna firma z Gdańska produkuje aktualnie kosmetyki o różnym przeznaczeniu – w ofercie marki znajdują się nie tylko wyroby do pielęgnacji twarzy, ale również produkty do włosów i ciała, a nawet linie profesjonalne, sygnowane nazwą Ziaja Pro. Marka kosmetyczna inwestuje także w nowoczesne linie produkcyjne oraz kolejne receptury, odpowiadające potrzebom klientów. Kosmetyki tej firmy można znaleźć także za granicą (m.in. w Czechach, Rosji, na Litwie czy Węgrzech).

3. Produkty kosmetyczne z Sopotu – Oceanic

Działająca od 1982 roku firma Oceanic ma na swoim koncie wiele osiągnięć – doceniają ją zarówno konsumenci w kraju, jak i poza jego granicami. Przedsiębiorstwo może poszczycić się wieloma prestiżowymi nagrodami, a także działalnością na ponad 40 rynkach. W zróżnicowanej ofercie firmy znajdują się m.in. kosmetyki dostosowane do różnych typów cery (sygnowane marką AA) czy dostępne w aptekach lecznicze dermokosmetyki (Oillan). Najważniejszymi w przedsiębiorstwie wartościami są innowacyjność, bezpieczeństwo oraz skuteczność. Każde z wymienionych haseł przyczynia się do udoskonalania produktów i receptur oraz ciągłego poszukiwania nowych inspiracji. Należy także zaznaczyć, że wszystkie produkty powstają w nowoczesnej fabryce pod Gdańskiem, a dzięki dokładnym badaniom każdy z użytych surowców jest sprawdzony i całkowicie bezpieczny dla skóry.

4. Ekskluzywne jachty z Gdańska – Sunreef Yachts

Za rozwój i liczne sukcesy marki odpowiada przede wszystkim jej założyciel – Francis Lapp – który już w latach 90. odkrył ogromny potencjał, tkwiący w polskiej gospodarce. Z tego powodu, na siedzibę swojego biznesu, wybrał kraj nad Wisłą. Prezes firmy, będący jednocześnie pasjonatem żeglowania, w 2002 roku postanowił otworzyć na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej pierwszą halę produkcyjną i właśnie wtedy przedsiębiorstwo Sunreef Yachts rozpoczęło swoją działalność. Firma, jako światowy lider w projektowaniu i konstrukcji katamaranów żaglowych i motorowych, oferuje m.in. luksusowe jachty typu „custom made”. Główną zaletą projektów gdyńskiej firmy jest dbałość o każdy detal – zarówno w kwestii designu, jak i bezpieczeństwa. Warto również podkreślić, że w stoczni pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania (takie jak karbonowy superjacht żaglowy), a ciągłe dążenie do doskonałości zapewnia nie tylko rozwój, ale również uznanie i liczne sukcesy w świecie biznesu nautycznego.

5. Biznes IT w Gdyni – Asseco Data Systems S.A.

Powstałe w 2016 roku przedsiębiorstwo IT zajmuje się opracowywaniem i produkcją oprogramowania, dla sektorów takich jak leasingowy czy samorządowy. Firma dostarcza także usługi oraz produkty, które bazują nie tylko na własnym oprogramowaniu, ale również na tym pochodzącym od innych firm. Osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie zajmują się także dystrybuowaniem rozwiązań struktury teleinformatycznej dla inteligentnych miast i budynków, oferują centra danych, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim. Produkty gdyńskiej firmy są znane także na rynkach zagranicznych (m.in. afrykańskim czy azjatyckim). Założeniem, które pozwala na dalszy rozwój marki, jest przede wszystkim utrzymywanie bliskich kontaktów z klientami, a także dokładna analiza ich potrzeb i opracowywanie dostosowanych do nich rozwiązań. Już teraz, po kilku latach działalności, o Asseco mówi się, że jest to jedna z największych polskich firm z sektora IT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com