5 cech dobrej firmy elektrycznej

Komu powierzyć wykonanie instalacji elektrycznej w swoim domu? Do którego elektryka zadzwonić w nagłej sytuacji? Fachowców zdecydowanie na rynku nie brakuje, ale nie każdy zapewni wykonanie usług na odpowiednio wysokim poziomie. Między innymi dlatego warto wiedzieć, jakimi cechami powinna odznaczać się rzetelna firma elektryczna, np. z Krakowa.

Podstawą rzetelności firmy są odpowiednie uprawnienia

Choć dla wielu osób jest to zwyczajnie oczywiste i choćby z tego względu nie dopytują już elektryka o jego uprawnienia, to jednak warto mieć na uwadze, że na rynku nie brakuje tzw. „elektryków-samouków”. Tacy, być może również naprawią usterkę lub zamontują instalację elektryczną, ale nie zagwarantują, że wszystko będzie funkcjonować prawidłowo i bezpiecznie. Ponadto warto pamiętać, że przy odbieraniu instalacji elektrycznych, konieczne jest udokumentowanie, że wszystkie prace zostały wykonane przez elektryka z uprawnieniami. Najważniejsze są uprawnienia SEP czyli Stowarzyszenia Elektryków Polskich. O takie zawsze warto dopytać przed rozpoczęciem współpracy.

Elastyczne podejście

Pozostając przy Krakowie, w sieci, pod frazą: „firma elektryczna kraków” z powodzeniem można znaleźć elektryków, którzy oferują kompleksowe instalacje elektryczne w nowych budynkach. Tutaj często właściciel domu czy lokalu użytkowego ma prawo oczekiwać od elektryka nie tylko poprawnego zainstalowania instalacji, ale też rozwiązań, które pozwolą zapewnić jej funkcjonalność na bardzo wysokim poziomie. Dlatego bardzo ważne jest, by elektryk wykazywał się inwencją i nawet przy skomplikowanych zadaniach, potrafił znaleźć właściwe i zgodne z przepisami rozwiązanie.

Dobrze wdrożone instalacje elektryczne muszą być w takim samym stopniu funkcjonalne, jak i estetyczne. Nie mogą kolidować też z innymi instalacjami, dlatego w ich projektowaniu trzeba wykazywać się elastycznością i niekiedy nieszablonowym podejściem.

Należy również wskazać, iż właściciel nieruchomości nie musi się znać na przepisach i sposobach prowadzenia instalacji, dlatego dobry elektryk powinien sam wyjść z inicjatywą i zaproponować różne rozwiązania, które zapewnią funkcjonalność całościowej instalacji elektrycznej, bez konieczności ponoszenia zbytecznych kosztów zakupu i eksploatacji urządzeń o wysokim poborze prądu.

Autorskie sugestie

Umiejętność wdrażania innowacyjnych technologii oraz podpowiadania klientom, co w ich przypadku można by wdrożyć na przyszłość, jest bardzo pożądaną cechą dobrego elektryka. Dobrzy elektrycy najczęściej sugerują inwestorom montaż systemów alarmowych oraz instalacji inteligentnego domu. Ustalenie odpowiedniego harmonogramu wykonywanych prac, nawet przy poszerzeniu inwestycji o kolejne usługi, może nie wpłynąć wcale lub wpłynie w nieznaczny sposób na finalny termin oddania instalacji do użytkowania. Jeśli elektryk sam nie wyjdzie z inicjatywą, warto wziąć sprawy „w swoje ręce” i poprosić o konsultację, nawet jeśli miałaby być ona odpłatna.

Szeroki wachlarz usług

W dzisiejszych czasach właściciele budynków mają zupełnie inne oczekiwania względem instalacji elektrycznych niż jeszcze kilkanaście lat temu. Oprócz wykonania tradycyjnej sieci, planują też wdrożenie instalacji fotowoltaicznej, zainteresowani są profesjonalnym systemem monitoringowym, a przy okazji chcą, by przy wykonaniu instalacji elektrycznej, można było zastosować też nowoczesne rozwiązania, dotyczące sterowania z aplikacji mobilnej roletami czy światłem. Która firma elektryczna wykona tego typu usługi elektryczne w Krakowie? Lista z pewnością nie będzie krótka, bo profesjonalistów, nadążających za nowinkami technicznymi nie brakuje. Niemniej warto sprawdzać, czy dana firma może wykonać wszystkie zadania w ramach jednej umowy.

Dobra renoma i pozytywne opinie

Dobra firma elektryczna to taka, która może pochwalić się zespołem specjalistów o odpowiednich kompetencjach i doświadczeniu. Im więcej inwestycji zrealizowali, tym większa pewność, że żadne zadanie ich nie zaskoczy. Jeśli firma elektryczna działa na rynku od dłuższego czasu, z pewnością można znaleźć także opinie na jej temat – czy jest terminowa, czy wykonuje uzgodnione wcześniej zadania w sposób rzetelny, czy nie ma żadnych problemów z wdrożonymi przez nią instalacjami, itd. Takie opinie zawsze warto przeczytać i to jeszcze na etapie  poprzedzającym nawiązanie współpracy. Na ich podstawie można wywnioskować, czy dana firma elektryczna jest warta zaufania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com