4800 wypadków w 2018 miało miejsce… w poniedziałek. Jak jeździć bezpiecznie?

Istnieje wiele korzyści z bezpiecznej jazdy. Najbardziej oczywistym jest zmniejszenie liczby wypadków – chodzi o kwestię ochrony własnej, a także innych kierowców i pieszych na drogach. Poza tym istnieje również korzyść finansowa, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych oferuje lepsze ceny za ubezpieczenia oc samochodu dla kierowców, którzy poruszają się bezpiecznie. Takie ubezpieczenie samochodu możesz znaleźć choćby tutaj na https://ubsy.pl .

Zachęty dla bezpiecznego kierowcy

Wiele firm ubezpieczeniowych udziela obecnie rabatów „bezpiecznym kierowcom”. Zachęty mogą obejmować niższe składki za oc samochodu. Zdyskontowane premie za bezpiecznych kierowców mogą przynieść znaczne oszczędności. Takie odliczenia prowadzą do niższych odliczeń za każdy rok, w którym nie złożysz wniosku o wypadek samochodowy. Odliczenia mogą całkowicie zniknąć z listy kłopotów u kierowców , którzy mogą się pochwalić pięcioletnim okresem bezwypadkowym.

Aby więc jeździć bezpiecznie i mieć niższe opłaty za oc samochodowe, a przede wszystkim nie doprowadzić do wypadku – nawet w ciężkie poniedziałki, warto doskonalić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy. Pozwalają na to chociażby dodatkowe kursy jazdy.

Niestety, zbyt często ludzie myślą, że takie kursy bezpiecznej jazdy są wyłącznie przeznaczone dla nowych kierowców lub bywają nakazane przez sądy, gdy prawda jest taka iż każdy może skorzystać z umiejętności jakich można się nauczyć na kursach jazdy o tym charakterze. W rzeczywistości może być naprawdę fajnie! W niektórych miastach zaliczenie takiego kurs bezpiecznej jazdy może pozwolić zarobić nawet 10% zniżki na ubezpieczenie samochodu oc komunikacyjne.

Niektóre z umiejętności i manewrów, jakich można się nauczyć podczas takich kursów obejmują następujące:

  • Prowadzenie pojazdu podczas niebezpiecznej pogody.
  • Jak sterować pojazdem przygotowując się do wylądowania w wodzie.
  • Przewidywanie niebezpiecznych sytuacji.
  • Reagowanie na różne warunki drogowe.
  • Podejmowanie świadomych decyzji na drodze.

Inne zalety bezpiecznej jazdy

Gdy unikniesz agresywnej jazdy i ćwiczysz bezpieczne techniki jazdy, możesz dodatkowo:

  • Sporo zaoszczędzić na gazie.
  • Sprawić, że Twój samochód będzie możliwie najbardziej wydajny przy określonych prędkościach (dzięki unikaniu szybkiego przyspieszania i zwalniania).
  • Wydłużyć żywotność opon (agresywna jazda powoduje dodatkowe zużycie bieżnika pojazdu).
  • Zmniejszyć ogólne zużycie pojazdu.
  • Sprawić, że Twój silnik będzie w znacznie lepszej formie (bez ciągłego szybkiego uruchamiania i gwałtownych zatrzymań)

Jednak największą korzyścią jest oczywiście to, że w ten sposób będziesz w stanie skutecznie unikać wypadków. Możesz także poprzez takie podejście do jazdy samochodem oszczędzać pieniądze z różnej strony nie małe pieniądze. A co najważniejsze – kto wie, być może właśnie dzięki temu będziesz żyć dłużej! Możesz ocalić sobie życie lub innym. Warto więc zainteresować się tematem bezpiecznej jazdy w szerszym kontekście – nie tylko z powodu niższych cen za ubezpieczenie pojazdu oc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com