4 wskazówki, dzięki którym każda zapracowana mama poczuje się lepiej!

Wszystko zmienia się, gdy stajesz się mamą. Nie masz już osiem lub dziewięciu godzin nieprzerwanego snu. Ćwiczenia zaczynają się od codziennych wizyt w siłowni, a następnie mają miejsce wtedy, gdy popychasz wózek do parku i gonisz malucha. Twój styl i czas, aby go podrasować, również się zmieniają. Pomiędzy robieniem śniadania i upewnianiem się, że dzieci myją zęby przed szkołą, nie ma godziny na przygotowanie się każdego ranka…

Czasami czujesz, że nie możesz nawet 10 minut wypić kawy i przewinąć Instagram w spokoju, prawda? Ale to nie znaczy, że nadal nie możesz mieć trochę czasu „ja” w ciągu dnia.

Oto wskazówki, które pomogą Ci pięknie wyglądać i czuć się dobrze od rana do nocy.

1. Wieczorny prysznic.

Prysznic brany wtedy, kiedy dzieci się budzą, albo się nie zdarza, albo trwa bardzo krótko. Należy korzystać z pryszniców. Więc jeśli chcesz zacząć cieszyć się długimi, gorącymi prysznicami i rzeczywiście odpocząć pod strumieniem wody, pozwól sobie na niego wtedy, gdy dzieci już śpią. A jeśli czujesz się naprawdę zmotywowana – możesz wysuszyć i ułożyć włosy, aby były gotowe do pracy, gdy się obudzisz.

2. Wybierz ubranie dzień wcześniej.

Po prysznicu poświęć kilka minut, aby wybrać strój na następny dzień. Całkowicie dopuszczalne jest załatwianie wszelkich spraw w bluzach i legginsach, ale poczujesz się bardziej przyjemnie, kiedy postarasz się nieco bardziej. Kiedy chcesz poczuć się bardziej kobieco załóż dżinsy i ładny dekolt w serek lub legginsy i tunikę. Więc wybierz ten strój dzień wcześniej i rozłóż go tak, abyś była gotowa do pójścia w dwie minuty w poniedziałek rano, kiedy zaśpisz i zapomnisz, że twoja córka musi być wcześniej odwieziona do żłobka.

3. Obudź się 10 minut wcześniej.

Pewnie też nie jesteś rannym ptaszkiem, więc pewnie już czujesz się źle na samą myśl, że musisz to zrobić. Ale kiedy obudzisz się wcześniej niż reszta rodziny, czy to po to, żeby poćwiczyć, czy aby wypić poranny shake i przeczytać rozdział książki, wszystko tego dnia poszła pójdzie o wiele lepiej. Ten sam czas to doskonały początek codziennej rutyny. Zacznij budzić się pięć lub 10 minut wcześniej, a następnie kto wie, może w przyszłości uda Ci się znaleźć dla siebie do 30 minut lub nawet godzinę wolnego czasu – a właściwie możesz zacząć cieszyć się porankami!

Poranki z dziećmi są chaotyczne, niezależnie od tego, czy masz jedno czy pięć. Odstresuj swoje poranki nową codzienną rutyną, która obejmuje pewną dozę troski o samą siebie. Może to oznaczać robienie przysiadów, podczas gdy dzieci jedzą śniadanie czy jakkolwiek spędzone 10 minut, które pozwoli Ci nabyć odpowiedni sposób myślenia na dany dzień, Przetestuj różne procedury, aż znajdziesz taki scenariusz poranka, który działa dla Ciebie i dzięki któremu poczujesz się dobrze.

4. Trzymaj małą kosmetyczkę w torebce (lub torbie na pieluchy).

Kto uczciwie może przyznać, że ma 20-30 minut, aby codziennie rano robić makijaż? Albo lepsze pytanie, kto naprawdę chce się tym zajmować, kiedy zamiast tego możesz spać? Ale czasami trochę makijażu może sprawić, że poczujesz się, jakbyś była gotowa stawić czoła temu dniu. Nie potrzebujesz pół godziny – wystarczy kilka minut i cztery produkty: krem BB, tusz do rzęs, róż i szminka.

Pomocą też w każdym przypadku służy żłobek https://www.malapanda.pl/nowa-wies świadczący profesjonalną opiekę nad maluszkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com