4 gadżety niezbędne w podróży biznesowej

Podróże służbowe to nieodłączna część Twojej pracy? Jeśli często wyjeżdżasz na spotkania biznesowe z klientami, w Twoim bagażu powinny znaleźć się gadżety, dzięki którym nie tylko szybciej minie Ci podróż, ale które także ułatwią Ci wykonywanie obowiązków służbowych.

Wyjazdy i spotkania biznesowe w różnych częściach kraju, a nawet świata są codziennością nie tylko pracowników korporacji. Osoby prowadzące swój własny biznes również nawiązują sieć kontaktów wykraczających poza najbliższe okolice ich siedziby. Obok materiałów firmowych i niezbędnych dokumentów, do swojej walizki spakuj również poniższe gadżety – dzięki nim spotkanie z pewnością zakończy się sukcesem.

4-gadzety-niezbedne-w-podrozy-biznesowej-1

Smartfon zawsze pod ręką

Wprawdzie te przenośnie urządzenia telefoniczne stanowią nieodłączną część naszej codzienności i trudno wyobrazić sobie bez nich życie, biznesmeni wybierając swój smartfon powinni zwrócić szczególną uwagę na dobór urządzenia. Telefony, które będą szczególnie przydatne w podróżach biznesowych powinny zapewniać maksymalną wygodę pracy, dlatego warto zdecydować się np. na urządzenia o dużym wyświetlaczu.

Dla biznesu szczególnie polecane są flagowe modele BlackBerry, iPhone s6 Plus czy Samsung Galaxy Note 4. Poszukiwania idealnego modelu warto oprzeć o ranking telefonów, należy jednak zwracać uwagę przede wszystkim na paramenty sprzętu. Często za określeniem „biznesowy” kryją się tak naprawdę dokładnie takie same funkcjonalności, jak w przypadku „zwykłych” telefonów. Różnica jest za to widoczna w cenie.

4-gadzety-niezbedne-w-podrozy-biznesowej

Notebook jak wizytówka

Wprawdzie Macbooki mają zarówno swoich zagorzałych przeciwników, jak i wiernych wielbicieli, jednak komputery przenośne opatrzone logo Apple uważane są za typowo biznesowe. Co więcej, marka jak i jej produkty darzone są pewnym prestiżem, dlatego Macbook podobnie jak dobry garnitur, będzie doskonałą wizytówką w podróży służbowej.

Powerbank, ruter i czytnik kart w jednym

Niestety nie wszędzie możliwe jest podłączenie telefonu czy komputera do zasilania. Dlatego właśnie w podróży biznesowej nie można zapominać o powerbanku. Co więcej najnowsze modele łączą w sobie nie tylko możliwość ładowania baterii, ale też są jednocześnie czytnikiem kart czy pozwalają na podłączenie modemu USB 3G.

Przesyłanie obrazu

Spotkania biznesowe często wymagają wyświetlenia materiałów promocyjnych czy przygotowanej wcześniej prezentacji. W takim przypadku z pomocą przyjdzie adapter, który za pośrednictwem łącza HDMI prześle obraz z laptopa lub smartfona na telewizor lub wyświetlacz. Poszukując tego typu urządzenia należy mieć na uwadze to, aby współpracowało ono z posiadanym przez Ciebie smartfonem – inne adaptery są przeznaczone do użytkowania wraz z iPhonem czy z telefonami wyposażonymi w system Windows lub Android.

Naturalnie w podróżach biznesowych przydaje się także wiele innych gadżetów. O tym, co zapakujesz do swojej podróżnej walizki decyduje przede wszystkim charakter pacy oraz spotkania. Dzięki nim nawiązywanie relacji z nowymi klientami czy współpracownikami będzie jeszcze wygodniejsze.

2 Comments on “4 gadżety niezbędne w podróży biznesowej”

  1. Warto też mieć oprogramowanie, które pozwoli nam kontrolować firmę w podróży, tak, żeby zawsze można było mieć rękę na pulsie. Można to uznać jako 5ty gadżet 😉 Jednym z taki rozwiązań jest Odeela (odeela.com/pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com