3 scenariusze na imprezę integracyjną

Wydarzenia typu team building – a konkretnie to w jaki sposób wybrać najlepszy, najbardziej odpowiedni scenariusz budowania zespołu dla grupy lub sytuacji może być bardzo trudne ze względu na… zbyt duży wybór. Jeśli chcemy pomoc pozyskać z Google w ciągu sekund otrzymamy wyniki z każdego rodzaju działalności – imprezy charytatywne, paintaball, pikniki. Możesz również pozyskać pomysły na imprezy, które mogą stanowić świetny sposób na to pracownicy mogli spędzić razem czas, dobrze się bawić i mieć w głowie pamiętne wydarzenie, ale te rodzaje działalności, niekoniecznie będą sprzyjać faktycznej integracji. Dobrze, gdy impreza integracyjna jest zabawna i niezapomniana, ale oprócz tego musi także faktycznie budować atmosferę pracy zespołowej.

Jak więc wybrać najlepszy scenariusz dla team buildingowej, korporacyjnej imprezy? Oto 3 ciekawe propozycje.

1. Integracja w cieniu survivalu -jak to wygląda?

– uczestnicy są uczeni jak zbudować schronienie, dowiadują się jak pozyskać pożywienie w warunkach przetrwania, dowiedzą się także jak zdobywać i przygotować do spożycia wodę.
– ich zadaniem będzie wskrzesić i podtrzymywać ogień
– pozyskają podstawową wiedzę na temat istoty komunikacji w warunkach przetrwania
– ten scenariusz jest przede wszystkim nastawiony na kreatywność i pomysłowość zespołu
– konkluzją imprezy integracyjnej z survivalem w tle jest to, że wspólną pracą zawsze można osiągnąć więcej niż w pojedynkę

2. Zimowo i olimpijsko – impreza sportowa – jak to wygląda?

– bycie częścią olimpijskiego ducha walki już na samym początku buduje więź między uczestnikami imprezy
– w ramach scenariusza zapewnione jest nie tylko hartowanie ducha zespołu, ale też ciała
– świetna zabawa w połączeniu ze współpracą i współzawodnictwem w tym scenariuszu jest osiągnięta przez udział w takich sportach jak curling, saneczki, biatlon czy hokej.
– na tym firmowym evencie nie może zabraknąć ani medali ani podium ani flagi

3. Baaaczność! Czyli scenariusz militarny – jak to wygląda?

– wszyscy będą sprowadzeni do pionu przez swoją kategorię wojskową oraz przynależność do jednostki i oddziału
– nie zabraknie mundurów i zadań w terenie, gdzie no cóż – trzeba działać w zespole czy się tego chce czy nie
– warto taki scenariusz urozmaicić ciężkim sprzętem gąsienicowym, albo chociaż quadami czy bitwą paintballową
– nieodłącznym elementem tego scenariusza niewątpliwie jest nauka współpracy, w naprawdę ciężkich warunkach

Organizacja imprez integracyjnych to niełatwa sprawa ponieważ istnieje tak wiele zmiennych i kwestii związanych z logistyką; wymaganiami, wytycznymi, że czasem wydaje się że lepszym rozwiązaniem jest oddać to zadanie w ręce profesjonalistów. Całe szczęście nie brakuje dzisiaj agencji które zajmują się tym tematem. Jedną z tych godnych polecenia jest http://bartbo.pl/ która w ramach swojej oferty proponuje na imprezy integracyjne między innymi właśnie powyższe scenariusze.

Jakie eventy będą cieszyć najbardziej cieszyć? Te dobrze zorganizowane! Płynne, ale i dynamiczne. Dlatego jeśli nie masz doświadczenia w ich organizowaniu chyba dobrze wiesz, co powinieneś zrobić, by się z tym uporać i faktycznie zintegrować zespół pracowników.

Zobacz najciekawsze imprezy integracyjne dla swoich pracowników na stronie Bartbo.pl

2 Comments on “3 scenariusze na imprezę integracyjną”

  1. Fajnie, że powstają tego typu firmy organizujące profesjonalne spotkania dla pracowników. Powiem szczerze, że po takim wyjeździe od razu zmienia się nastawienie do pracodawcy i współpracowników. No ale stać na to tylko duże firmy niestety. Choć kiedyś byłam razem z firmą http://www.aplanet.pl/imprezy-integracyjne/ na wyjeździe na Karaibach i cenowo wcale nie wyszło to tak drogo. Trzeba pilnować rabatów sezonowych 🙂

  2. Moj szef chcial zrobic oryginalna impreze i wezwal ludzi z najlepszaimpreza.pl w te ferie. Mielismy ‘slizg na bele czym’ zespoly budowaly ‘pojazd’ na ktorym mozna zjechac z gorki. Niesamowita integracja i smiechu co nie miara 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com