Praca stylistki – na etat czy z doskoku?

Mam złe wieści, praca jako stylistka rzadko kiedy może być pełnoetatowym zajęciem. Pewnie, że mogą się zdarzyć pełne godziny pracy – ale rzadko kto ma zlecenia w pełnym wymiarze godzin każdego dnia – jednak technicznie będziesz pracowała raczej jako niezależna osoba „z doskoku” właśnie. Oznacza to, że nie ma co liczyć na wypłatę co dwa tygodnie, nie ma świadczeń zdrowotnych i nie ma bezpieczeństwa pracy. Znalezienie pracy dla stylistyki w ramach pełnego etatu może być trudne. Jednak jest dobra wiadomość – można to zrobić. Po prostu postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i będziesz na dobrej drodze do sukcesu.

Przygotuj się na najgorsze

Praca jako stylista może być ucztą lub głodem. Na początku głównie odczuwa się głód. Więc zacznij odkładać trochę pieniędzy, na co najmniej 3 miesiące, bo na początku prawdopodobnie będziesz musiała mocno oszczędzać.

Pracujesz jeszcze gdzieś indziej na etacie?

Zaoszczędź swoje urlopy, bo będziesz ich potrzebować! W ten sposób można rozpocząć pracę jako stylistka, w czasie gdy nadal masz pracę na pełnym etacie.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Warto jednak się postarać, bo tak jak napisano na początku – ciężko jest od razu o pewną pracę stylistyki w pełnym wymiarze godzin. Kiedy się zwolnisz, wejdziesz w tryb survivalu i to jest dobre. Zacznij pracę, bo musisz pracować.

Zdobądź pracę stylistyki w niepełnym wymiarze. W ten sposób będziesz mieć trochę dodatkowych środków pieniężnych na boku, aby nie musieć „głodować” na początku. By pracować w pełnym wymiarze będziesz musiała ambitnie celować w możliwość pracy z sławnymi klientami, albo stylizować modelki do sesji zdjęciowych. Jedno jest pewne: bez względu na to czy „z doskoku” czy w pełnym wymiarze – kariera stylistyki stanowi ekscytujące możliwości dzielenia się pasją do stylu z wieloma ciekawymi ludźmi.

Istnieje wiele różnych aren, w których stylistki mody korzystają ze swoich talentów, od stylizowania osób do wideoklipów muzycznych i reklam, czy też programów telewizyjnych i filmów. Mogą też współpracować z projektantami lub ekspertami z dziedziny public relations.

Dobre stylistki wiedzą jak podkreślić pozytywne cechy ludzi, które ubierają. Wybór odpowiedniego stroju, aby upiększyć kogoś – w sposób właściwy dla każdego przypadku – jest sztuką.

Stylistyka wymaga szerokiej wiedzy o przemyśle mody i talentu do dopasowywania odzieży do klientów. Typowe obowiązki stylistek mody bez względu na wymiar pracy to:

• Współpraca z projektantami, krawcami, modelami, fotografami, fryzjerami, sprzedawcami detalicznymi, członkami mediów, publicystami, gwiazdami i osobami publicznymi.
• Tworzenie wizerunku gwiazd.
• Badanie tkanin, odzieży i akcesoriów mody.
• Uczestnictwo w pokazach mody.
• Przewidywanie i dostrzeganie trendów mody.
• Znajdowanie odzieży z całego świata.
• Budowa sieci profesjonalnych klientów.

Każda stylistka, która chce rozwinąć swoją karierę musi się zawsze wykazać znajomością trendów mody, schematów kolorów i metek projektantów. Znajomość różnych typów ciała i umiejętności biznesowe, takie jak marketing, i reklama też mają znaczenie.

Interesuje Cię Twój doskonały wygląd w pracy? Zobacz Lila sukienki Motive & More, które idealnie podkreślają urodę każdej kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com