Pomysł na karierę: trener personalny

Kim jest trener personalny? Tak w największym skrócie: jest to ktoś, kto mówi innym jak mają ćwiczyć, aby ich ciało stało się przede wszystkim dla nich atrakcyjne i aby spokojnie mogli patrzeć w lustro każdego dnia. To, tak w skrócie. Jednak całość pracy jaką wykonuje personalny trener, wcale nie jest taka łatwa, choć może się taka wydawać.

Nie należy zapominać o tym, że doradzając klientowi złe ćwiczenie (tak, takie też istnieją, wszystko zależy od ćwiczącego), można mu zrobić więcej szkody, niż pożytku. Te incydenty mogą negatywnie odbić się na karierze każdego trenera personalnego, a jak wiadomo takie informacje szybko się rozchodzą.

Jak zostać trenerem personalnym?

Aby zostać trenerem personalnym należy przejść specjalny kurs, na którym uczymy się wielu potrzebnych w tej pracy rzeczy. Trener personalny, to przede wszystkim praktyka. Praktykę i doświadczenie najczęściej zdobywa się w trakcie wykonywania jakiegoś zawodu. W przypadku trenera personalnego, praktykę zdobywa się także w trakcie kursu, który składa się najczęściej ze specjalnych modułów, określających zakres czynności. Jest to przede wszystkim podstawowa wiedza w zakresie fitness, anatomii funkcjonalnej, fizjologii, oceny zdrowia potencjalnego klienta, odżywiania, oraz jego sprawności nie tylko fizycznej, ale także psychicznej.

Na tej podstawie możemy planować odpowiednie ćwiczenia dla danego klienta. Każdy z takich modułów składa się z 80 % zajęć praktycznych, oraz oczywiście zajęć teoretycznych, przygotowujących do egzaminu końcowego. W trakcie zajęć praktycznych każdy kursant poznaje swoje przyszłe narzędzia pracy. Mogą to być np. wolne ciężary, kettelbels, trx, albo Orbitrek (warto przy okazji sprawdzić jaki najlepszy orbitrek do domu wybrać aby najlepiej wykorzystać jego możliwości.

Na końcu przystępujemy do egzaminu i jeśli zdamy go pozytywnie, możemy pracować jako trener personalny w różnych siłowniach, klubach fitness, oraz także jako freelancer – czyli trener pracujący bez popularnego etatu, wykonujący jedynie zlecenia np. właściciela klubu fitness. Są to osoby, które najczęściej specjalizują się w swojej dziedzinie i są niejako pełnymi profesjonalistami, godnymi całkowitego zaufania, ponieważ pracując w swoim zawodzie, wykonują go z pełnym poświęceniem. Mają oni płacone od konkretnego zlecenia, a nie na godziny (w sensie – czy pracują, czy nie i tak mają płacone). Freelancer wykonując zlecenie, dostaje pieniądze za konkretną pracę.

Kariera trenera personalnego

Taką karierę można doskonale rozwijać praktycznie w każdym mieście (miejscowości). Czyli wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na ćwiczenia nie tylko sprawnościowe, także rehabilitacyjne. Oczywiście, kurs kosztuje, jednak jeśli kogoś na to nie stać, a jest osobą bezrobotną, może starać się o dofinansowanie. Jest możliwość odbycia takiego kursu nawet bezpłatnie. Zapisując się na taki kurs nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Robimy to na własną odpowiedzialność, tzn. jeśli ktoś ma problemy z np. sercem, to powinien zastanowić się nad swoją decyzją. Oczywiście na kurs zostanie przyjęty, jednak czy da radę?

Więcej informacji znajdziesz również na stronie https://justworkout.pl/trening-personalny/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com