Pomysł na biznes: Renowacja starych mebli

Jeśli umiesz majsterkować, masz zdolności plastyczne i manualne, a także jeśli znajomi powtarzają, że umiesz tchnąć w stare meble nową duszę, masz już pomysł na biznes: renowacja starych mebli. Nie musisz zajmować się od razu wielkimi przeróbkami stolarskimi, jak na przykład naprawa starych kanap, czy wielkich zabudowywanych szaf.

Zacznij od rzeczy drobnych, takich jak odnowa starych krzeseł, komód, stolików, regałów, przyozdabiania luster, tworzenia ram ściennych na stare fotografie. Zobaczysz, że jeśli tylko włożysz w to odpowiednią ilość zapału i samodyscypliny, Twój biznes będzie jednym z najlepszych w Twojej okolicy. Tym bardziej, że przy drobnych renowacjach wcale nie musisz mieć dużego nakładu pieniężnego, na rozwój interesu.

Jak stworzyć własny biznes?

Przede wszystkim liczy się pomysł na to co chcesz robić. Staraj się znaleźć branżę, której w Twojej okolicy nie ma, jest to tak zwana nisza. Może być nią na przykład renowacja starych mebli. Następnie, jak już wiesz co chcesz robić stwórz własny biznes plan, oceń w nim ryzyko, zyski, straty, sformułuj cele. Gdy będziesz już wiedział, że Twój pomysł na biznes: renowacja starych mebli, ma szansę na powodzenie, zarejestruj działalność i do dzieła. Czas pozyskać nowych klientów i pomyśleć o strategii marketingowej.

Dlaczego akurat renowacja mebli?

Podczas renowacji starych mebli musisz poznać przede wszystkim ich historię, oraz pierwotny wygląd. Być może Twoi klienci mają jakieś zdjęcia, na których uwieczniony został mebel w jego całej okazałości. Pamiętaj, że warto, aby dany mebel po jego renowacji, jak najbardziej swym wyglądem przypominał ten zakupiony wiele lat temu, chyba, że klient chciałby go unowocześnić oraz przerobić tak, aby stał się bardziej przydatny, ładniejszy bądź miał nowe zastosowanie. Bardzo popularne jest ostatnio na przykład przebudowywanie starych, pedałowych maszyn do szycia, firmy Zinger, na stoły lub biurka. Miały one bowiem ciekawe zdobione stelaże, które po renowacji stają się podstawą nowych mebli.

Dlaczego właśnie renowacja starych mebli? Dlatego, że wielu klientów nie stać na zakup nowych, porządnych, drewnianych mebli. Pozostaje im więc zakup tych mniej trwałych w sieciówkach, lub renowacja wyposażenia, które na przykład odziedziczyli po starszych członkach rodziny. Renowacja mebli często okazuje się dość tania i dlatego klienci się na nią decydują. Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest ona również opłacalna bowiem nie wymusza dużych nakładów finansowych, często wystarczy tylko papier ścierny o różnej grubości, szlifierka, szpachlówka, farba, lakier i rozpuszczalnik, a także duża ilość pracy własnej. Trzeba przyznać jednak, że jest ona bardzo przyjemna i satysfakcjonująca.

Możesz także pokusić się o wykonywanie dodatków ozdobnych do mieszkań i domów w stylu decoupage, na przykład lampionów ze starych słoików, skrzynek na kwiaty z kobiałek, wazonów z butelek, renowacji abażurów i lamp, czy stworzenia mebli ze starych palet. Tutaj liczy się przede wszystkim Twoja inwencja twórcza.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą alest.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com