Jak przygotować garderobę do pracy w biurze i nie zbankrutować?

Jeśli tak jak się spodziewałeś, wylądowałeś na stanowisku biurowym i masz już odpowiednio przygotowaną do tego szafę (lub dodatkową gotówkę leżące w pobliżu, aby kupić nowe ubrania), wszystko jest gotowe. Z drugiej strony, jeśli spojrzysz do swojej szafy i zobaczysz tylko dżinsy, koszule oraz modne i tanie plecaki męskie https://www.brytyjka.pl/plecaki-cat-1.html, które pożyczysz od współlokatora – masz problem.

Na szczęście można szybko zorganizować podstawową garderobę biurową, która nie rozbije Twojego budżetu, używając prostych wskazówek i dokonując inteligentnych zakupów. Najważniejszą sprawą jest stworzenie takiej szafy, którą można nosić co tydzień, ale która jest tak sprytnie skonstruowana iż nikt się nie domyśli, że masz ubrania tylko na jeden tydzień.

Jak to zrobić?

Zacznij od znalezienia najważniejszych elementów ubrania, takich jak spodnie, spódnice i kurtki w neutralnych kolorach, które się ze sobą łączą. Neutralne kolory – czarny, granatowy, szary, nude lub kremowy i biały sprawdzą się najlepiej, ponieważ nie tylko się ze sobą łączą, ale nie wyróżniają się, dzięki czemu można je nosić wielokrotnie, a dla nikogo nie będzie jasne, że nosisz to samo. (uwaga: niebieski granat nie jest technicznie „neutralny” w zależności od teorii kolorów, ale dobrze się łączy, jeśli chodzi o modę). Pamiętaj, że pięć dobrze dobranych koszul w połączeniu z dwoma parami spodni daje ci dziesięć kombinacji, ale dwa stroje, które nie współgrają z niczym innym, dadzą Ci tylko dwie kombinacje.

Oto kilka sugestii, które możesz zastosować:

Mając na uwadze te wskazówki, nadszedł czas, aby wziąć pod uwagę swój kształt ciała….

• Mężczyźni: 3-4 kurtki, 3-4 pary spodni, 5 eleganckich koszul, 5 par skarpet, 3-4 krwaty, 2 pary butów.

• Kobiety: 2-4 kurtki, 3-4 spódniczki, 5 koszul, 2 komplety bliźniaków (pasujących do kardiganów), 5 par pończoch i / lub rajstop, 2 pary butów.

Zastanów się. Ludzie często uważają, że całe garnitury będą droższe niż kupowanie odrębnych elementów, ale często kupujesz kurtkę i spódnicę za mniejsze pieniądze niż w przypadku zakupu ich osobno. Kombinezony w jednolitych kolorach lub subtelnych wzorach najlepiej nadaje się do podziału i używania każdego na pół osobno.

Buty powinny być wygodne i dobrze dopasowane, najlepiej skórzane. Nie próbuj wciskać stóp w parę, która nie pasuje. Lepszym źródłem obuwia są większe sklepy lub centra handlowe. Również warto zajrzeć do domów towarowych w okolicy – często można się załapać na świetne okazje. Jeśli wiesz, że konsekwentnie możesz znaleźć na konkretnej stronie buty w rozmiarze, który jest dla ciebie wygodny to sprzedawcy online lub witryny aukcyjne mogą być dobrym zasobem – ale pamiętaj o polityce powrotu.

Jeśli chodzi o buty – czarny kolor jest najlepszy jeśli możesz sobie pozwolić na tylko jedną parę. W przypadku drugiej pary, zaleca się stosowanie ciemnobrązowego lub oksydowanego koloru. Skarpetki powinny być czarne lub ciemnobrązowe (małe wzory są dopuszczalne). Nie wolno nosić butów roboczych, butów turystycznych lub białych sportowych skarpet do biura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *