Domowe biuro = Twoja wizytówka. Zadbaj o jego czystość!

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Przysłowie stare, ale wciąż aktualne. Odnosi się w szczególności do osób, które samym sobą reprezentują swoją działalność. O ile większe zakłady pracy mogą pozwolić sobie na wynajęcie firmy sprzątające, o tyle przedsiębiorca posiadający jednoosobową firmę nie zawsze posiada budżet na takie wydatki. Zwłaszcza, jeśli biuro mieści się w domu, w którym się mieszka. Freelancerzy lub indywidualni przedsiębiorcy swoim wyglądem reprezentują swoje usługi. Zadbana powierzchowność zwykle wskazuje na wysoką jakość pracy i usług. Adekwatnie do tego, nieświeży, niechlujny wygląd będzie odstraszał potencjalnych klientów. To samo mówi o przedsiębiorcy jego biuro. Działa jak wizytówka. Czasami wystarczy jedno spojrzenie, aby klient mógł określić, jakich usług może się spodziewać. Stąd też prosty wniosek, że o biuro należy dbać i to starannie.

Sposoby na utrzymanie czystości w domowym biurze

Stały element wyposażenia domowego biura to biurko. Małe czy duże, powinien panować na nim porządek. Najlepiej zaopatrzyć się w biurko, które posiada wiele schowków, szuflad i szafek. Przydadzą się do segregowania dokumentów i przyborów biurowych. Na blacie biurka powinny stać przybory do pisania, rysowania. Najłatwiejszym sposobem, aby schludnie wyglądały, jest uporządkowanie ich w przyborniku. To zwykle mały koszyczek lub puszka na długopisy, ołówki i podobne rzeczy. Ładnie prezentuje się na biurku wizytówka, wsunięta w przezroczysty stojaczek. Ważne, aby na biurku było dość miejsca na komputer, jeśli to on jest głównym narzędziem pracy, a zwykle tak bywa. Biurko należy regularnie wycierać z kurzu i zmywać wilgotną ściereczką plamy po kubkach z kawą czy herbatą. Warto zainwestować w podstawki pod kubki. Komputer, zwłaszcza klawiatura, również wymaga częstego czyszczenia. W sprzedaży są specjalne płyny do monitorów oraz płyny dezynfekujące. Powszechnie wiadomo, że klawiatury są częstym siedliskiem bakterii.

Na wyposażeniu domowego biura znajdują się zazwyczaj meble biurowe, czyli półki i regały. Trzeba pamiętać, aby wycierać je z kurzu przynajmniej raz w tygodniu. Warto stosować płyny do pielęgnacji drewna. W biurze będzie się wtedy unosił przyjemny zapach, a powierzchnie mebli dłużej zachowają dobry stan.

Kosz na śmieci jest opcjonalnym elementem wyposażenia biura. Warto o nim pomyśleć, jeśli pomieszczenie biurowe znajduje się w części budynku odległej od centrum życia domowego i chodzenie do innych pomieszczeń w celu wyrzucenia papierka miałoby odrywać od pacy i zabierać czas. Najczęściej wyrzucanym rodzajem śmieci w biurze jest papier, stąd aż prosi się o umieszczenie w biurze kosza do segregacji śmieci. Jeśli w domowym biurze spożywane są drobne posiłki jako przekąski, pozostałości po nich muszą koniecznie zniknąć z oczy klienta. Ogryzki po jabłkach czy pudełka po jogurtach w przypadkowych miejscach na pewno zrobią na niekorzyść wizerunku firmy.

Szczegóły ocieplające wizerunek

Klimat biura ocieplą stojące w estetycznych ramkach zdjęcia rodzinne. Mogą znajdować się na biurku lub być zawieszone na ścianach. Dobrym pomysłem jest też załączenie kontaktowego odświeżacza powietrza. Przyjemny zapach w pomieszczeniu umili pracę, a klientowi od progu zasygnalizuje miłe wrażenia. Co jeszcze można zrobić dla swojego biura? Może poduszki na fotelu klienta? Ekspres do kawy w rogu pokoju? Pomysłów jest wiele, ale najważniejsze, aby w biurze panowała czystość, porządek i przestrzeń do pracy.

Artykuł opracowała firma eurochemia.eu – dystrybutor chemii gospodarczej dla Twojej firmy i domu.

One Comment on “Domowe biuro = Twoja wizytówka. Zadbaj o jego czystość!”

  1. Dobry tekst, też uważam, że odpowiednia higiena pracy jest bardzo ważna. Sam czasami zaopatruje się w środki czyszczące i uważam, że są to na tyle niedrogie rzeczy, że każdego stać na nie. Wystarczy chęć zadbania o nasze stanowisko pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com