Dj weselny – puszczanie muzyki to tylko wierzchołek. Poznaj sedno tego biznesu, by wiedzieć jak zacząć

DJ weselny robi dużo więcej niż tylko puszcza muzykę. Musi cały czas poznawać najnowsze trendy w handlu i dowiadywać się, jak jeszcze bardziej może odnieść sukces. Dlatego jeśli sądzisz, że masz szansę w tej niszy weselnej – nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, ale zacznij od pracy w niepełnym wymiarze czasu, ucząc się tego fachu i stopniowo budując swój sprzęt i kolekcję muzyki.

To kreatywna i wymagająca praca, ale czasem może być trudna – musisz być przygotowany na wszystko. Czekają na ciebie liczne wyzwania – to coś, co wymaga dużo energii i krótkiego czasu na podejmowanie decyzji, czasem bardzo istotnych. Większość DJ-ów pełni rolę nie tylko puszcza muzykę, ale też pełni mistrza ceremonii na imprezie, a niektórzy również świadczą usługi w zakresie planowania weselnego. Poznaj te wszystkie branże, aby stać się bardziej konkurencyjnym. Kompleksowość – tego jak podaje portal ModneWesele.com oczekują dzisiejsze młode pary.

Czego potrzebujesz aby zacząć?

Duża kolekcja legalnie kupionej muzyki, gramofonów lub kilku odtwarzaczy CD, wzmacniaczy mocy, dwóch głośników, mikrofonu i kabli. Niezbędne są również wizytówki, strony internetowe, kalendarz, telefon, furgonetka lub pojazd wystarczająco duży, aby transportować sprzęt, a także spora lista zasobów i kontaktów.

Co zrobić aby przyciągnąć uwagę do swojej oferty?

Zbieraj zainteresowanie za pośrednictwem reklam w lokalnych serwisach ślubnych, w spisie społeczności lub sekcji ślubnej w lokalnej gazecie i w ramach specjalnych dodatków dla nowożeńców. Załóż blog weselny i udzielaj się na popularnych forach ślubnych. Warto też nawiązać relacje z lokalnymi sprzedawcami ślubnymi – kwiaciarniami, sklepami ślubnymi, fotografami, kamerzystami, cateringami, hotelami i klubami, piekarniami i dekoratorami, jubilerami i wszelkimi innymi miejscami, które są mniej lub bardziej bezpośrednio związane z tą branżą weselną. Zostaw wizytówki na swój temat wszystkimi kontaktom i proś o rekomendacje.

Jaki jest Twój pomysł i jakim rodzajem DJa chcesz być?

Istnieją różne typy DJ-ów, niektórzy, którzy występują w klubach i salonach, a także inni, którzy prowadzą wesela, imprezy prywatne, ukończenia studiów itp. Powinieneś mieć jasność co do twojego pomysłu i typu DJ, jakim chcesz być.

Na kanwie tych decyzji identyfikuj swoich konkurentów w okolicy i dowiedz się, czy istnieje rynek – czy też konkurencja jest niemal zerowa. Trzeba wiedzieć, czy istnieje potrzeba lub popyt na Twoje usługi – jak się mówi „trzeba znaleźć potrzebę i odpowiedzieć na nią”. Niezależnie od tego, jak dobry jest twój pomysł, musi być ktoś gotów zapłacić za twoje usługi – abyś mógł odnieść sukces.

Ile pieniędzy potrzebujesz, aby rozpocząć działalność DJ weselnego?

Większość Twoich inwestycji będzie przeznaczona na urządzenia i reklamy na potrzeby sprzedaży Twojej firmy. Zapoznaj się z wykazem produktów, które już posiadasz i przygotuj listę niezbędnych urządzeń. Zrób kilka badań w Internecie, odwiedź kilka sklepów i dowiedz się, ile będzie kosztować zakup niezbędnego sprzętu dla Twojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *